۰۲ فروردین ۱۳۹۸

[اندروید] محافظ باتری (۴۰% – ۸۰%) – MohafezBattery

[اندروید] محافظ باتری (۴۰% – ۸۰%) – MohafezBattery

به نام خدا

سلام

محافظ باتری یک برنامه ی کاربری جهت افزایش طول عمر باتری دستگاه شما می باشد.

محافط باتری به شما کمک می کند تا حجم باتری خود را بین ۴۰ الی ۸۰ درصد نگاه دارید چرا که با تحقیقاتی که بر روی باتری های لیتیوم-یونی انجام شده است در صورتی که حجم باتری دستگاه خود را بین ۴۰ الی ۸۰ درصد نگاه دارید می توانید طول عمر باتری خود را چندین برابر کنید.

جهت دانلود و امتیاز به برنامه لطفا به کافه بازار مراجعه نمایید.

مایکت

ویـدیـو:

برخی از ویژگیهای محافظ باتری:

در صورتی که حجم باتری به ۴۰% (حداقل) و ۸۰% (حداکثر) و همچنین شارژ کامل (۱۰۰%) شود اطلاع داده خواهد شد.

• قابلیت کالیبره باتری (نیاز به روت بودن دستگاه شما دارد)

• نمایش برخی از اطلاعات باتری دستگاه جهت بررسی میزان سلامتی آن

• قابلیت تنظیماتی چون تغییر درصد اطلاع رسانی یا صوت حداقل/حداکثر باتری، تنظیم زمان جهت بی صدا شدن در بازه ای از روز و موارد دیگر…

• قابلیت دشارژ (تخلیه) باتری برای کالیبره و یا موارد دیگر

 

نکته: در صورتی که از برنامه ی Smart Manager یا برنامه های مشابه و همچنین قابلیت Doze استفاده می کنید لطفا برنامه را در لیست سفید قرار دهید تا روند کار برنامه دچار اختلال نشود.

نکته: لطفا در اندروید +۶ دسترسی های مورد نیاز برنامه را تایید کنید تا روند کار برنامه دچار اختلال نشود.

دلیل این روش چیست؟

• به جای اینکه صبر کنید باتری شما کاملاً دشارژ شود، کمی عجله کنید و زودتر آن را شارژ نمایید، اما علت چیست؟

جدول زیر تعداد سیکل‌های دشارژ را برای حالت‌های مختلف دشارژ نشان می‌دهد. مثلاً اگر باتری را ۱۰۰ درصد خالی کنید، بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ بار می‌توان از آن استفاده کرد.

اگر تنها ۱۰ درصد آن خالی شود هم می‌توان به ۳۷۵۰ تا ۴۷۰۰ بار سیکل شارژ و دشارژ امیدوار بود.

اگر عجله کنید ممکن است به این نتیجه برسید که ۱۰ درصد خالی کردن باتری بهترین کار است، اما این نتیجه‌گیری درست نیست چرا که تنها از ۱۰ درصد باتری استفاده کرده‌اید.

در حقیقت بهترین حالت در جدول فوق، حالتی است که حاصل‌ضرب تعداد دفعات شارژ در درصدی از ظرفیت که استفاده شده، حداکثر باشد. مثلاً با دشارژ ۲۵ درصدی در تمام عمر باتری از ظرفیتی معادل ۲۰۰۰ ضربدر ۲۵ درصد ظرفیت یا به عبارتی ۵۰۰ برابر ظرفیت باتری استفاده می‌شود. در مورد دشارژ ۵۰ درصدی حداقل از ۶۰۰ برابر ظرفیت باتری استفاده می‌شود که رقم بسیار خوبی است. اگر باتری کاملاً پر و خالی شود، در تمام عمر مفید آن تنها می‌توان از ظرفیت معادلی در حدود ۳۰۰ برابر ظرفیت اصلی باتری استفاده کرد که رقمی بسیار پایین است.

لذا سعی کنید وسایل خود را قبل از اینکه شارژشان به کمتر از ۴۰ یا ۵۰ درصد برسد، شارژ کنید. در مورد لپ‌تاپ‌ها هم اغلب، شارژ زمانی شروع می‌شود که میزان شارژ باتری به کمتر از ۸۰ تا ۹۰ درصد برسد.

• اما سوال دوم، تا چند درصد شارژ کنیم؟ ۱۰۰ درصد یا کمتر؟

همان‌طور که در بخش قبلی بررسی شد، اگر تنها ۱۰ درصد شارژ باتری تمام شده باشد و آن را شارژ کنیم، عمر آن بهینه نخواهد بود. بهترین کار در هنگام شارژ این است که نگذاریم شارژ باتری به بیش از ۸۰ یا نهایتاً ۹۰ درصد برسد و زودتر شارژر یا وسیله‌ی همراه را از برق جدا کنیم.

• چرا دیگر نباید کامل شارژ کنم؟

خوب تا به الان به این نتیجه رسیدیم که بهترین روش شارژ باتری بین مقادیر ۴۰ الی ۸۰ درصد است اما نکته ی دیگری که حائز اهمیت است، در دستگاه های جدید شما شاهد قابلیت شارژ سریع هستید اما این قابلیت روند خاص خود را دارد بدین صورت که، در زمانی که دستگاه خود را شارژ می کنید از ۰ الی ۸۰ درصد قابلیت شارژ سریع شروع به کار می کند و از ۸۰ درصد به بعد شارژ به صورت معمول انجام خواهد شد.

• نتیجه‌گیری کلی این است که: زمانی که شارژ باتری بین ۴۰ تا ۸۰ درصد در نوسان باشد، عمر آن حداکثر خواهد بود.

 

• در صورتی که علاقه مند به این برنامه هستید لطفا به این برنامه امتیاز دهید.

در پایان بسیار خرسند خواهیم بود که انتقادات و پیشنهادات سازنده خود را از طریق پست الکترونیکی با ما در میان گذاشته تا با مرتفع نمودن ایرادات و استفاده از پیشنهادات جهت ارائه نسخه های بهتر به شما بکوشیم.

Post source : زومیت forbes batteryuniversity lifehacker gizmodo batterypoweronline androidcentral wirelessdesignmag dimyadi

درباره نویسنده

مهدی دیمیادی هستم، کارشناس رشته ی علوم اقتصادی، به وبمستری، برنامه نویسی، کرنل نویسی علاقه ی زیادی دارم.. آرزو دارم در این اُقیانوس بی کران علم، غوطه ور شوم.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
اطلاع از